П`ятниця, 14.08.2020, 05:19
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Пустомитівська Центральна Районна Лікарня

Каталог файлів

Головна » Файли » Лікарські амбулаторії

Зимноводівська лікарська амбулаторія
17.12.2014, 15:20

   Історія створення Зимноводівської сільської медицини сягає далекого повоєнного 1946 року. Саме тоді в селі Водяне, колишня назва с.Зимна Вода, тодішнього Брюховецького району, утворено  Водянську д/лікарню , яка розміщувалась у двох пристосованих будинках 1931-1934 року побудови. В склад   дільничної лікарні входили поліклініка на 80 відвідувань в зміну і стаціонар на 60 ліжок. Важко в це повірити, але в одному  корпусі, теперішньому по вул..І.Сірка № 43, було розгорнуто  ліжка терапевтичного, педіатричного, хірургічного профілю, а також функціонувало пологове відділення. Опалювалась лікарня вугіллям в печах. Очолював новоутворену дільничну лікарню лікар-акушер-гінеколог фронтовик Грачов В.І. від початку її створення з 1946 року по 1955 рік.

   Свого часу Зимноводівську дільничну лікарню очолювали лікарі Чекас Л.І. з1955 по 1966 роки, Хрик М.І. з 1966 по 1974 роки, Гела С.М. з 1974 по 1990 роки. З 1 серпня 1990 року по даний час лікарню очолює лікар-терапевт Гонсьор Р.Б..

   Після адмінреформи  1956  року Водянська дільнична лікарня стала структурним підрозділом Пустомитівської центральної районної лікарні. В 70-ї роки лікарні було передано приміщення по вул..М.Вовчка № 1, що дало змогу розширити стаціонар лікарні. В даному приміщенні розмістили хірургічні, гінекологічні та пологові ліжка. Пологові ліжка функціонували до 1988 року. В приміщенні по вул..І.Сірка № 43 було обладнано і відкрито рентген-кабінет, перенесено харчоблок із підвального приміщення.

   У 1991 році, після ліквідації дитячого протитуберкульозного санаторію, на баланс лікарні було передано три корпуси колишнього санаторію та харчоблок із рентген-кабінетом, збудовано дві паливні із газифікацією.. Після капітального ремонту у 1993 році в цих корпусах було розміщено дитячу консультацію, збільшено кількість ліжок в стаціонарі до 75 із профілізацією: 50 терапевтичного профілю, 10 педіатричного, 15 гінекологічного профілю.

    У 1997 році з метою оптимізації ліжкового фонду, лікарня зазнала певного регресу, ліжковий фонд було скорочено до 60 ліжок – 50 терапевтичного профілю, 5 педіатричного та 5 гінекологічного профілю.

   В 1998 році, за сприяння тодішнього голови Пустомитівської РДА Мельника М.М., голови Пустомитівської районної ради Надворного В.І., головного лікаря Пустомитівської ЦРЛ Волчанського З.С. було виготовлено  проектно-кошторисну документацію на реконструкцію з добудовою колишнього сільського клубу  «Мацька» під поліклініку на 150 відвідувань в зміну та включено в план Розвитку Пустомитівського району. Через відсутність коштів, дана реконструкція розпочалась тільки у 2003 році, за сприяння депутата Верховної Ради України Т.Стецьківа. Фінансування здійснювалось за рахунок державного та місцевого бюджетів, повна вартість будівництва із обладнанням становила 2,5 млн гривень. Понад 1 млн.грн. винайшла та спрямувала  на будівництво Зимноводівська сільська рада  під головуванням сільських голів Возняка В.П. та Гутника В.С.

   В грудні 2006 року будівництво поліклініки завершено і 28 грудня 2006 року відбулось урочисте її відкриття, на якому був присутній голова Пустомитівської ОДА Олійник П.М., який подарував лікарні санітарний автомобіль «Газель».

   Новозбудована поліклініка була обладнана необхідною медичною апаратурою , зокрема фізіотерапевтичною , для лабораторної та функціональної діагностики, сучасним цифровим флюорографом, дентальним рентгенапаратом. За сприяння сільського голови Гутника В.С. було придбано апарат ультразвукової діагностики.

   З 1 липня 2009 року на виконання районної програми оптимізації ліжкового фонду та реформування охорони здоров’я, Зимноводівська дільнична лікарня  реорганізована в Зимноводівську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини з денним стаціонаром на 30 ліжок. У зв’язку із непопулярністю у населення методу лікування шляхом лікування  в денному стаціонарі, з 1 квітня 2012 року денний стаціонар скорочено до 20 ліжок із профілізацією: 15 ліжок терапевтичного профілю, 2 дитячого профілю та 3 гінекологічного профілю. На даний час в амбулаторії на засадах загальної практики - сімейної медицини працює 2 лікарі і дві медичних сестри. В цьому році заплановано перепідготувати двох лікарів та одну медичну сестру.

   Амбулаторія обслуговує населення с.Зимна Вода, яке складає 10853 чол., з них 8492 чол. дорослих, 1953 дітей, 408 – підлітків, а також здійснює лікування в денному стаціонарі амбулаторії, розраховане на 20 ліжок, який працює в дві зміни з 8.00 до 20.00 год., крім неділі.

   Амбулаторія працює у дві зміни з 8.00 год до 20.00 год., у суботу з 9.00 год до 15.00 год. В амбулаторії ведуть прийом лікарі-терапевти, педіатри, акушер-гінекологи, стоматологи, лікар-хірург, лікар-невролог, лікар УЗД-діагностики та лікар-рентгенолог; функціонує клінічна лабораторія, яка обладнана сучасною діагностичною апаратурою; кабінет функціональної діагностики, де проводиться ЕКГ-дослідження, визначення вашого росту, артеріального тиску; фізкабінет, який працює у дві зміни і обладнаний сучасною фізіотерапевтичною апаратурою для УВЧ-терапії, ультразвуку, діадинамії, інгаляцій.

   З 1 липня 2012 року при Зимноводівській АЗПСМ функціонує виїздна бригада «Швидкої допомоги» Пустомитівської ЦРЛ, яку ,в разі необхідності, можна викликати по телефону: 295-19-60, 243-34, 097-02-12-960. В даний час дана виїзна бригада працює в структурі Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

   Все своє трудове життя присвятили охороні здоров’я зимновідчан лікарі Хрик М.І., Корольчук А.М., Григорян С.Р., Ушац Є.М., Жигар Т.Д., Ситник М.І., Ситник В.І., медичні сестри Муль-Маєр І.І., Семчак С.М., Лучко М.Й., Ревусь МІ., Матрахова Ю.К., фельдшер Щербай О.І., акушерки Неділько С.І., Тандиряк Д.І.

   Поряд з ветеранами, які більше 25 років віддали служінню людям,  м/с Васько Я.А., Войціцька С.М., акушеркою Галавін Л.Р., лікарем-терапевтом Войтович Д.С., самовіддано працюють представники молодшого покоління: лікарі- стоматологи Семчишин Г.П., Тарасюк Ф.М., Лозинська В.Б., Хрущ Н.Т., лікарі-терапевти Гонсьор-Дзик Г.Р., Шишковська М.І., акушер-гінекологи Согуйко О.Р., Чура О.В., лікарі-педіатри Міськів Л.І., Давидко О.М., м/с Кріль О.Н., Цигилик Т.Ф., Воробець М.М., Слаба М.М., Вишневська І.Я., Борівець О.А., Курдіяк Н.Р., фельдшери – лаборанти Паньківська Н.М. та Брезіцька Р.В.. Гідно продовжують традиції Зимноводівської медицини спеціалісти: лікар-стоматолог Семчишин М.О., Лозинська О.П., сімейний лікар Романчишин О.П., лікар-хірург Матішинець І.І., лікар-педіатр Лісна З.В., м/с Кондра О.С., акушерка Єлейко О.І.

   Про кадровий потенціал свідчить і такий факт, що  9 лікарям присвоєно вищу кваліфікаційну категорію, 2 лікарям – І категорію, 2 лікарям – ІІ кваліфікаційну категорію, середньому медичному персоналу: 13 чол..- вищу кваліфікаційну категорію,  2 чол.. – І категорію,  2 чол.. – ІІ категорію.

   Медичні працівники постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня шляхом проходження курсів підвищення кваліфікації та тематичного удосконалення, атестації.

   Контактні телефони амбулаторії загальної практики – сімейної медицини с.Зимна Вода: реєстратура – 2-44-42, прийомна головного лікаря – 2-43-34,  2-95-19-60, дитяча консультація – 2-43-35, жіноча консультація – 2-43-25.

 

Категорія: Лікарські амбулаторії | Додав: Адміністратор
Переглядів: 2527 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
RSS

Категорії розділу

Районна лікарня та районна поліклініка [18]
Щирецька міська лікарня [1]
Лікарські амбулаторії [2]

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36

Статистика

Друзі сайту

  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz